אודות השיטה

ג'וזף הוברטוס פילאטיס ( 1883-1967 ), הוא ממציא השיטה.
הוא המציא את שיטת הפילאטיס בהשראת האידיאל היווני, שבו האדם מאוזן בגוף ובנפש. הוא קרא לשיטתו "Contrology". הוא האמין שסגנון החיים המודרני, יציבה לא נכונה וטכניקת נשימה לא יעילה הם השורש לבעיות הבריאות.

בילדותינו נהנינו מגוף פעיל וטבעי. עם התבגרותנו ואורח חיינו המודרני, גופנו רופס וחיוניותו צונחת כתוצאה מהזנחה של השרירים.

על-ידי אימון בשיטת הפילאטיס

ניתן להרגיש בשינוי ובהתחזקות שרירי הגוף כבר לאחר שלושה חודשי פעילות בתדירות של פעמיים שלוש בשבוע. אחד ההישגים המשמעותיים באימון זה הוא הגברת המודעות הגופנית.

כאשר התפקוד הגופני מתרופף, מדרדר גם התפקוד של המוח. בהתעוררות של תאי שריר רדומים אנחנו מעירים את תאי המוח הרדומים. עצם הפעילות מזרימה דם למוח וגורמת למקומות שלא תפקדו קודם להתעורר. אנשים שמתרגלים את השיטה מדווחים בסוף אימון על הרגשה של התרוממות רוח.
אחד העקרונות המרכזיים של שיטת הפילאטיס הוא הנשימה. 

פילאטיס מכשירים בירושלים

אחד המשפטים המפורסמים של ג'וזף פילאטיס הוא "מעל לכל למד לנשום נכון". הנשימה היא הפעולה הראשונה והאחרונה בחיים.מפתיע למצוא כמה אנשים חיים עם הנכות הזו שלא לנשום נכון.

באופן מושאל, הריאות הופכות להיות בית קברות לחיידקים מתים ומשמשות גן עדן לחיידקים מזיקים.
נשימה נכונה מביאה לירידה בלחצי הלב, מטהרת את הדם ומפתחת את הריאות.כדי לנשום נכון חייבים לשאוף ולנשוף באופן מלא, זה מעורר את השריר לפעולה עוצמתית יותר .


התרגול בשיטה מלמד לבצע פעולה זו בצורה נכונה, תהליך אשר גורם לגוף להתמלא בדם עשיר בחמצן נקי ומלא חיות שמגיע לכל נים ונים.
חשוב לזכור, שבתרגול השיטה אנחנו לא מנפחים שרירים, אלא מגמישים ומחזקים בצורה מאוזנת. שרירים שמפותחים יתר על המידה מפריעים להתפתחות ולגמישות של השרירים הנמצאים תחתם וזה אחד הגורמים לפציעות.

גמישות תבוא רק כשכל השרירים מפותחים. שיטת הפילאטיס מדגישה את הצורך כמו אצל חיות במתיחות ושחרור.
גוף, אשר משוחרר ממתח, מעייפות וחוסר איזון, הוא מקום מושלם ואידיאלי לנפש בריאה שתמיד תהיה מסוגלת להתמודד עם כל המצבים הסבוכים ביותר מחיי היומיום בצורה מאוזנת ורגועה.